Алгоритм дій для завантаження даних номенклатури з Excel в BAS
Практично у всіх програмних продуктах останніх релізів конфігурацій BAS є вбудовані обробки для імпорту та експорту. За приклад візьмемо принцип роботи BAS Бухгалтерії. Універсальне завантаження даних з Excel в BAS відбувається за наступним алгоритмом:
- В головному меню програми Бухгалтерія, відкриваємо “Довідники” чи “Справочники” (якщо у вас російськомовний інтерфейс)
- Переходимо в “Номенклатура” та обираємо потрібну папку для загрузки. Вибираємо у відкритому вікні команду “Завантажити”
- Перед вами відкриється вікно, де уже запропоновано або перетягнути потрібний елемент у відповідне вікно, або завантажити екселівський файл. Обирайте той варіант, який вам більше імпонує
- Зберігаємо інформацію у три кроки, звіривши відповідність даних колонок з відповідними реквізитами
Слід уникати вивантажень складних таблиць: з формулами, подвійними чи потрійним рядками в Excel. Вивантаження відбувається зворотнім шляхом.
Таким чином вивантаження і завантаження даних із табличного документа в 1С:Підприємство чи програми лінійки BAS є можливим навіть звичайному користувачу програми.
Чи в усіх конфігураціях BAS імпорт із зовнішніх ресурсів відбувається однаково?
Завантаження даних номенклатури з Excel в “BAS Бухгалтерія" для України можливе через “Довідники” в головному меню. Трохи інакший, але доволі простий шлях імпорту та експорту із зовнішніх ресурсів мають конфігурації “Управління невеликою фірмою”, “Управління торгівлею”, “BAS Малий бізнес”, “BAS Управління торгівлею” та інші програмні продукти.
Завантаження даних з Excel в BAS відбувається через “Компанія” в головному меню і вибір в “Початкові залишки” команди “Завантаження даних із зовнішнього джерела”. Для імпорту та експорту вищеперерахованих конфігурацій “Управління невеликою фірмою”, “Управління торгівлею”, “BAS Малий бізнес”, “BAS Управління торгівлею” доступні такі види даних, як “контрагенти”, “номенклатура”, “ціни”. Подальший алгоритм дій аналогічний до процесу завантаження даних номенклатури з Excel в Бухгалтерію BAS.
Важливим моментом є уточнення назв колонок таблиці. Це потрібно для того, щоб програма обліку вірно трактувала внесені зовнішні дані й виключала можливість дублювання.
Ви можете самі переконатися, наскільки просто самостійно, без послуг програміста, перенести дані в базу BAS, я і раніше в 1С:Підприємство із зовнішніх джерел. Для цього переходьте за посиланням до демоверсії програмних продуктів лінійки BAS на сторінках відповідних конфігурацій: “BAS Малий бізнес”, “BAS Бухгалтерія КОРП”, “BAS Бухгалтерія”.