Особливості обліку бізнесу у хмарах
Хмарні технології — це модель опрацювання та збереження цифрової інформації на віддалених серверних потужностях. А рішення, які ми називаємо хмарними — це програмні продукти, що зберігаються та обробляються на цих серверах або хмарах.
Як і будь-які інші цифрові системи, облікові програми можна використовувати як хмарні сервіси. Зазвичай такі послуги надаються у вигляді SaaS-технологій. Тобто використання хмарного програмного інструменту для обліку з повним обслуговуванням “під ключ” за певну абонентську плату в місяць (рік). Користувач має доступ до рішення, може користуватись усіма його можливостями, але про розміщення, обслуговування, адміністрування, підтримку робочого стану дбає надавач хмарних послуг.
Використання таких хмарних сервісів дає можливість автоматизувати бухгалтерський облік, а також управлінський, складський, оперативний на підприємствах різного галузевого формату.
Переваги застосування хмарних технологій для обліку бізнесу
Застосування хмарних технологій переважає “старі” методи збереження та використання облікових систем для бізнесу. Саме про переваги ми говоримо детально, адже часто розуміння “чому хмара” обмежується фразою “можна працювати через інтернет”.
Отже, у чому полягають переваги використання хмарних сервісів для бізнесу.
Економія коштів на придбанні та операційних витратах
Купівля локальних фізичних серверів — це завжди великі витрати. Якщо бізнес не виправдав інвестиції в нього, придбані сервери залишаються як непотрібне залізо. Альтернативою є хмарні технології для бізнесу, які можуть використовуватися у кількох виглядах:
IaaS (хмарна інфраструктура як сервіс) передбачає, що клієнт самостійно орендує віддалений сервер для розміщення на ньому будь-якого програмного забезпечення, наприклад, програм для ведення бухгалтерії та електронного документообігу, CRM- чи ERP-систем, IP-телефонії, корпоративної пошти тощо;
SaaS (програмне забезпечення як сервіс) — сплачуючи фіксовану плату на місяць, користувач отримує готовий сервіс для роботи, тобто орендує програму, яка одразу розміщена та працює у хмарах.
На ринку представлені провайдери, які надають такі послуги як окремо, так і в комплексі, наприклад, Tucha. Хмарний провайдер пропонує розмістити програми на віртуальних серверах (VPS) як в Україні, так і за кордоном (переважно у Німеччині). Таке рішення забезпечить програмам, зокрема й обліковим системам, стабільну роботу і відмовостійкість. Гарантована доступність послуг складає 99,0-99,9%, залежно від вибраного сервісу.
Якщо ж ви шукаєте SaaS-рішення, тобто готову облікову систему у хмарах, наша компанія допоможе визначитися з рішенням та забезпечить усю подальшу підтримку з роботи облікової системи на віддаленому сервері.
Інформаційна безпека бізнесу
Розміщення та зберігання бізнесу у хмарі це майже стовідсоткова захищеність від будь-яких машинних вірусів, несанкціонованого втручання сторонніх осіб. Доступ до будь-якого сервісу контролюється надавачем таких послуг і власником бізнесу.
Масштабування
Перевагою хмарних рішень для бізнесу є можливість зменшити або збільшити свою IT-інфраструктуру. Починаючи з однієї бази, поступово бізнес може масштабуватись, будуючи власний хмарний бізнес-простір.
Доступ
Вся інформаційна база, з якою працює користувач знаходиться на віддалених серверах, тобто хмарах. Доступ до робочої бази, у разі використання її через хмарні технології, можливий з будь-якого комп'ютера чи іншого цифрового пристрою 24/7. Єдиною умовою є з'єднання з інтернет-мережею.
Швидкість
Часто сервером для опрацювання даних виступає стаціонарний потужний комп'ютер, де зберігаються дані та обробляється інформація. При підключенні максимальної кількості користувачів одночасно, робота уповільнюється, робочий час “тікає”. На швидкість хмарних рішень для бізнесу впливає лише швидкість вашого інтернет-сполучення.
Адміністрування
За адміністрування серверних потужностей відповідають системні адміністратори. Використання хмарних сервісів дозволяє не перейматись питанням технічного характеру кінцевому користувачу. Про все це дбає сисадмін, і як результат — завжди в робочому стані програмний інструмент.
Бекапування
Збій в роботі цифрових носіїв, електропостачання, помилки користувачів призводять до того, що дані, накопичені за певний період можна втратити. Тому резервні бекапи — це мастхев для кожного бізнесу. Збереження та відновлення інформації можливе тільки за умови резервного бекапування, що є компетенцією програмістів.
Оновлення
Доопрацювання програмних продуктів, виявлення помилок, оновлення форм документів через зміни в законодавстві. Автоматичні оновлення — це необхідність для безперебійної та коректної роботи користувачів в програмі обліку. Використовуючи хмарні технології, такі турботи бере на себе надавач послуг.
Кому вигідно використовувати хмарні технології в бізнесі
Хмарні технології підходять усім учасникам ринку. Та варто конкретизувати, для яких саме користувацьких сегментів використання облікових програм у хмарі є вигідним рішенням:
- Співробітникам будь-якого бізнесу, яким потрібен доступ до робочої бази з різних географічних локацій;
- Бухгалтерам, які працюють віддалено чи на аутсорсі;
- Власникам невеликих бізнесів в цілях економії, адже оренда програми обліку — це фіксовані місячні платежі, які може собі дозволити і дрібний бізнес;
- Керівникам, які часто бувають у відрядженнях, і потрібен онлайн-доступ до програми обліку для моніторингу та ефективного управління;
- Бізнесу, якому потрібно синхронізувати роботу різних хмарних застосунків;
Використання хмарних сервісів вигідно і великим бізнесам, та зазвичай для побудови своєї власної ERP- інфраструктури. В той час, як малому чи мікробізнесу вигідніше використовувати формат моделі SaaS.
Тренд застосування “хмар” зберігається, і тенденція використання їх для бізнесу буде тільки посилюватись, особливо невеликих форматів. Адже з хмарними технологіями з'явилось більше можливостей для розвитку бізнесу з відносно невисокими інвестиціями.
Мобільність та оптимізація часу за допомогою технологій стали ще одним важелем в бік хмар сучасних підприємців.
Безпека даних — спокій керівництва, а безперебійний доступ, навіть з домашнього комп'ютера, відсутність протермінованих задач співробітників.