1. Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?
У цьому нема потреби. Апаратний класичний РРО можна використовувати паралельно з ПРРО, або обрати один з них, наприклад, зняти з реєстрації перший віддавши перевагу роботі з програмним фіскалізатором.
2. Для яких ФОП-єдинників застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року не є обов’язковим?
ФОП першої групи.
ФОП 2-4 групи, за умови, якщо:
- Обсяг розрахункових операцій за один календарний рік не перевищує показника в 1,09 млн грн на одну торгову точку чи підрозділ;
- У торговій точці не здійснюється продаж підакцизних товарів;
- Такі ФОПи не ведуть інтернет-торгівлю;
- На території населеного пункту, де здійснюється торгівля, сільськими радами чи радами територіальних громад не затверджено обов'язкове введення РРО чи ПРРО
У всіх інших випадках, використання програмного чи апаратного реєстратора є обов'язковим.
3. Чи потрібно застосовувати РРО/ПРРО при проведенні операцій з продажу в інтернет-магазині?
Правила фіскалізації розрахункових операцій не змінні для інтернет-продажів. Якщо покупець здійснює оплату карткою чи готівкою (наприклад, самовивіз) використання програмного фіскалізатора чи класичного РРО є обов'язковим. Якщо оплата здійснюється на банківські реквізити компанії, підприємству можна не застосовувати фіскальний реєстратор у цьому випадку.
4. Як діяти, якщо оплата надійшла у вихідний чи в позаробочий час?
Податківці рекомендують застосовувати ПРРО/РРО на наступний робочий день, сформувавши чек на основі виписки банківського закладу про надходження коштів, дотримуючись хронології здійснення розрахункових операцій.
5. При поставці товарів службою доставки, як проводити розрахункову операцію?
Зарахування грошових коштів і фіскалізація чеків здійснюються згідно з домовленістю між продавцем та перевізником.
Якщо відбулась передплата картою, фіскальний чек обов'язково вкладається в посилку. Якщо передплата на рахунок банку (форма IBAN) фіскалізувати операцію продажу через РРО/ПРРО не потрібно. Якщо оформлення замовлення і продажу здійснюється накладним платежем, тобто післяоплатою, видача фіскального чека здійснюється службою перевізником. Якщо оплата надходить у безготівковій формі фіскалізувати операцію продажу не потрібно, якщо готівковим чи картковим способом продавець зобов'язаний використати РРО/ПРРО і надіслати чек покупцю в електронній формі.
6. При відтермінуванні платежу чи часткової оплати як проводити розрахункові операції?
По суті мова йде про оплату в кілька етапів продажу. Це значить, що фіскалізувати потрібно кожну окремо розрахункову операцію, за умовою готівкової оплати чи карткою. У разі безготівкової оплати за реквізитами (формат IBAN) ПРРО можна не застосовувати. Якщо один платіж за банківськими реквізитами, а інший картковий, фіскалізації потребує другий варіант оплати - через картку.
7. Чи потрібно подавати місячний звіт по роботі ПРРО?
Якщо ми говоримо про звіт використання книги КОРО, то звіт за місяць роботи з програмним РРО не подається, оскільки розрахункові операції можуть здійснюватись в оффлайн-форматі.
8. Скільки має бути ПРРО у ФОП?
Мінімум стільки, скільки ФОП має господарських одиниць через які здійснюються продажі, наприклад, торгових точок, кур'єрів, інтернет-магазинів.
9. Чи може кур'єр доставки товарів видавати чек з ПРРО, зареєстрованого на склад чи офіс?
Ні, у кур'єра має бути свій ПРРО, зареєстрований на транспортний засіб, на якому здійснюється доставка. Якщо ви приймаєте оплату і через сайт інтернет-магазин, і через свого представника відділу доставки, вам потрібне як мінімум 2 цифрових фіскалізатора.
10. Скільки ЦЕП потрібно для роботи з ПРРО?
Стільки, скільки касирів будуть приймати платежі від покупців. Для роботи з ПРРО можна використовувати той же цифровий електронний підпис, який використовується для підпису податкових документів.
Як альтернатива, можна оформити електронну печатку на ФОПа. ЇЇ можна використовувати на всіх ПРРО одночасно.
Огляд найпопулярніших рішень ПРРО для України на сторінці.
З умовами інтеграції класичних РРО чи ПРРО можна ознайомитись за посиланням.
Залишились питання?
Поставте їх нашим спеціалістам, скориставшись кнопкою зворотного зв'язку чи зателефонуйте нам - Контакти