Як встановити та зареєструвати програмний РРО?
Програмний реєстратор розрахункових операцій - це програмне забезпечення, що встановлюється на будь-який гаджет (телефон, планшет) чи комп'ютер, що має вихід до мережі інтернет і дозволяє здійснювати миттєву фіскалізацію чеків на сервері ДПС.
Як отримати сертифікат для програмного РРО в Україні:
- Отримайте КЕП у ДПС (безкоштовно) за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/login або ж у будь-якого сертифікованого надавача електронних довірчих послуг;
- Встановіть на будь-який гаджет чи комп'ютер програму чи застосунок для проведення фіскалізації;
- Зареєструйте суб'єкт господарювання по формі № 20-ОПП;
- Зареєструйте касу та касира(для цього потрібно подати заяву форми №1 ПРРО (J/F 1316602);
- Введіть чи імпортуйте товари до ПРРО;
- Створюйте чеки за звичним сценарієм роботи фіскального реєстратора (відкриття дня, друкування нульового чека і т.д.)
До відома! Програмний РРО не застосовується при наступних розрахунках: перерахування коштів з рахунку суб'єкта господарювання на рахунок СГ, перерахування коштів через касу банку, через платіжний термінал банку (готівкою чи електронними платіжними системами (ЕПЗ)), дистанційні послуги з ЕПЗ через LiqPay, Portmone, iPay, Приват24, Монобанк, Ощад24/7.
Види програмних РРО
Для фіскалізації чеків суб'єкт господарювання може використовувати або комерційну версію ПРРО, або безкоштовну, запропоновану ДПС. Різниця між, здавалося б, функціонально схожим реєстраторами в додаткових можливостях комерційного, та їх відсутності у версії, запропонованої державною податковою службою.
Безкоштовний програмний РРО від ДПС не має інтеграційних модулів, тому використовуючи його, підприємець має розуміти, що всі розрахункові операції потрібно дублювати: окремо вносити товарну номенклатуру в програмний РРО, окремо проводити продажі в обліковій системі.
Комерційний реєстратор зазвичай або має вбудовані модулі інтеграції, або ж може доопрацьовуватись під потреби кожної окремої одиниці господарювання цими модулями для синхронізації даних. Для підприємця це означає, що використовуючи комерційну версію програмного РРО, як мінімум, економиться час на повторному внесенні товарів в програму BAS, відсутність плутаниці, спричиненої людським фактором, наслідком чого може стати розходження між товарною номенклатурою в системі та фактичними залишками на складі.
ПРРО ВебЧек - готове рішення для синхронізації з BAS
Більшість комерційних установ використовують для обліку товарів, продажів, програми лінійки BAS. Логічно, що синхронізація між цими програмами та ПРРО - необхідний крок для зручності і швидкості роботи будь-якого бізнесу. А це значить вже зараз або зовсім скоро стане питання використання саме комерційних версій програмного РРО.
Є рішення, яке вже має вбудовані модулі інтеграції з програмами BAS - ПРРО ВебЧек. Він не потребує технічно складних налаштувань синхронізації даних і, відповідно, доплат за них зі сторони суб'єкта господарювання.
Можливості, які дає ВебЧек:
- отримує дані з системи BAS;
- формує, підписує та відправляє для фіскалізації чек в ДПС;
- відправляє фіскальні чеки в електронному вигляді покупцю чи на принтер для друку;
- підтримує роботу з усіма типовими конфігураціями BAS;
- може працювати в офлайн режимі.
Також перевагою даного сервісу є те, що його можна протестувати чи використовувати безкоштовно, якщо сума чеку не перевищує 800 грн.
Огляд найпопулярніших рішень ПРРО для України на сторінці.
Як виглядає на практиці робота з програмним РРО
Налаштувати передачу даних між системами можна самостійно, дотримуючись алгоритму, відеоогляд якого є на офіційному сайті ВебЧек. Звертаємо увагу, при налаштуванні обміну, обов'язкового потрібно вказати номер реєстратора та ЕЦП касира.
Сценарій, за яким відбувається фіскалізація чеків в кабінеті ДПС через ПРРО:
- В програмі BAS, в інтерфейсі касира продавець формує товарний чек, відповідно до позицій номенклатури та натискає “оплата”, вибираючи форму оплати (готівкову чи безготівкову);
- Облікова система у вигляді сформованого електронного чека передає інформацію до ПРРО ВебЧек;
- Програмний реєстратор, використовуючи ЕЦП касира підписує чек і відправляє для проведення операції фіскалізації на сервер ДПС;
- Зареєстрований чек через ПРРО ВебЧек повертається в облікову систему для подальшого друку чи його відправки через будь-який мессенджер.
Відкриття зміни та її закриття також можна робити через облікову систему: друк нульового чека, формування X та Z звітів.