Види програмних продуктів для бізнесу
Автоматизація бізнес-процесів компанії - це перехід від ручних методів обліку та управління до автоматизованих, за допомогою прикладних рішень. На платформі 1С:Підприємство існують:
- типові програмні продукти;
- галузеві програмні продукти.
Перші стандартизовані й підходять для автоматизації бізнес-процесів будь-яких комерційних та некомерційних установ. Вони мають усталений функціонал, який повною мірою чи частково (в залежності від потреб та виду бізнесу) здатні вирішувати задачі з автоматизації тих чи інших процесів.
Типові програмні продукти 1С:Підприємство, відповідно до функціональних можливостей та специфіки, запропоновані виробниками в кількох конфігураціях: “Управління невеликою фірмою”, “Управління торговим підприємством”, “Бухгалтерія для України”, “Управління виробничим підприємством”, “Роздрібна торгівля”.
Галузеві прикладні рішення створюються для вузькоспеціалізованих напрямків комерційної діяльності, мають специфічні функціональні можливості, здатні задовольняти конкретний бізнес. Наприклад, програми для стоматології, для дистриб'юторських компаній, для закладів громадського харчування, готельного бізнесу, сільського господарства та інших.
Нетипові програмні рішення мають свої переваги, але і свої недоліки, серед яких ціна. Оскільки вартість галузевого програмного продукту може в рази перевищувати ціну типового програмного продукту і відповідно затрати на автоматизацію можуть бути не рентабельними для бізнесу.
Короткий огляд галузевих напрямків бізнесу і програмні рішення для них
Найчастіше проблемою впровадження програмного продукту для конкретного напрямку комерції є ціна. І власники малого галузевого бізнесу не поспішають з автоматизацією, якої потребують, саме через дороговизну прикладного рішення. Однак розв'язання цього питання можливе завдяки впровадженню типових продуктів, які за потреби можна доопрацювати необхідним функціоналом. Таким чином можна виграти різницю вартості і підвищити ефективність ведення бізнесу за рахунок автоматизації бізнес-процесів.
Програма автоматизації для стоматології. Рішенням, яке максимально закриває функціональні потреби стоматологічної клініки, є УНФ, Бухгалтерія, CRM для України на основі 1С:Підприємство чи BAS Бухгалтерія, BAS Комплексне Управління Підприємством. Впровадження цих прикладних рішень закриє такі потреби в оптимізації, як облік клієнтської бази, облік препаратів, обладнання, графіки прийому, можливості телефонії, аналітику стоматологічного бізнесу та ін.
Програма автоматизації для дистриб'юторів. Для оптимізації бізнес-процесів та підвищення ефективності ведення бізнесу FMCG та DG сегменту підійдуть такі типові продукти на базі 1С:Підприємство як “Управління торгівлею”, “Управління торговим підприємством”, а також лінійки BAS “BAS Управління торгівлею” “BAS ERP”, “BAS Комплексне Управління Підприємством”. Ці конфігурації здатні максимально точно закрити функціональні потреби дистриб'юторських напрямків, таких, як створення мобільних робочих місць, організація роботи підрозділів, підвищення ефективності логістики та комерції.
Програма автоматизації для готельно-ресторанного бізнесу. Специфіка бізнесу напрямку готелів та ресторанів полягає в комплексному програмному рішенні, яке здатне закривати питання декількох специфікацій на рівні готелю, ресторану, клієнтів, послуг і т.д.. Для невеликих гостьових домів чи кафе конфігурації на базі 1С:Підприємство, що будуть задовольняти потреби автоматизації є “Управління торговим підприємством”, “Управління Невеликою Фірмою”, на основі BAS, “BAS КУП”, “BAS Бухгалтерія”, “BAS ERP”. Запропоновані продукти можна доопрацювати додатковим функціоналом відповідно до даного галузевого напрямку.
Програма автоматизації салонів краси. Важливими для такого напрямку бізнесу, як салоні краси, масажні кабінети чи перукарень є облік клієнтів, графіки відвідувань, облік інвентарю, обладнання, косметичних засобів і т.д. Програмним рішенням для автоматизації цих напрямків бізнесу є “УНФ”, “Бухгалтерія для України”, “Управління торговим підприємством” та лінійки BAS - “BAS КУП”, “BAS Бухгалтерія”, “BAS ERP”.
Отже, чи можна використовувати типові програмні продукти для окремих вузькопрофільних видів бізнесу? Відповідь - ТАК. Чи будуть вони закривати необхідні питання з автоматизації конкретного профілю? - ТАК. А якщо їх доповнити необхідним функціоналом, впровадження галузевих прикладних рішень можна перенести на необмежений термін.
Звичайно ми радимо впроваджувати галузеві програмні продукти, які будуть відповідати потребам конкретного напрямку бізнесу. Але якщо питання - ціна, то типова програма може закрити хоч і не всі, але найнеобхідніші питання по автоматизації точно.