Як ввести залишок заборгованості у розрізі постачальників та покупців
Усі напрацьовані дані компанії, які повинні слугувати відліком подальшого обліку в програмі «BAS Малий бізнес» вносяться в документі «Введення початкових залишків».
BAS Малий бізнес. Внесення початкових залишків (частина 1)
Розрахунки з постачальниками
Щоб ввести дані по заборгованості з постачальниками використовується розділ «Розрахунки з постачальниками й покупцями» та обирається вкладка «Розрахунки з постачальниками». При умові, що заборгованість є авансом, ставиться чекбокс у відповідній графі
Взаєморозрахунки з контрагентами (наприклад, з постачальниками) ведеться через документи розрахунків. Оскільки, при старті роботи у програмі «BAS Малий бізнес», вони ще можуть бути не створені, їх потрібно заповнити або вручну, або шляхом встановлення чекбоксу «Автоформування документу розрахунків».
Розрахунки з покупцями
Аналогічно до документу «Розрахунки з постачальниками» формується документ «Розрахунки з покупцями» через однойменну вкладку. Якщо заборгованість є авансом, потрібно зафіксувати це чекбоксом.
Взаєморозрахунки в програмі «BAS Малий бізнес» ведуться на основі документів розрахунків. При введенні заборгованості цим правилом не можна нехтувати, вказавши відповідний документ через «Автоформування документів розрахунків» чи ввівши необхідний вручну.
Важливо! Вводити залишки по рахункам можна тільки на основі реально створених документів розрахунків. Це стосується як роботи з постачальниками, так і з покупцями.
Як ввести залишок нарахованих податків
Введення залишків по неоплачених податках реалізовується через документ «Введення початкових залишків», розділом «Розрахунок за податками». Для цього в документі обирається з переліку відповідне найменування та вноситься сума податку. Інформація про заборгованість вноситься «за замовчуванням» у національній валюті. за необхідності, валюту можна змінити в налаштування програми.
Введення залишків заборгованості по виплатам співробітниками
Інформацію про заборгованість співробітникам вноситься в документі «Введення початкових залишків» в розділі «Розрахунки з персоналом». Борг співробітника компанії позначається у цьому ж документі від'ємною сумою.
Важливо! Інформація про заборгованість співробітників у вигляді початкових залишків вноситься після оформлення цього співробітника на роботу через документ «Прийом на роботу».
Введення залишків заборгованості чи перевитрату підзвітних осіб
Інформація про заборгованість підзвітних осіб вноситься в документ «Введення початкових залишків» в розділ «Розрахунки з підзвітними особами»
Для цього у табличній частині дані про заборгованість фіксуються чекбоксом в колонці «Перевитрата».
Ця інформація ведеться на основі документів розрахунків, які потрібно попередньо створити або вручну, або через команду «Автоформування документів розрахунків»
Якщо в документі «Введення початкових залишків» немає розділу, який відповідає параметрам введення залишків, можна скористатися розділом «Інші розділи» і з переліку запропонованих вибрати відповідну до внесеної інформації по заборгованості найменування.
Перевірка коректності введених даних по залишках
Після формування усіх розділів документів «Введення початкових залишків» потрібно перевірити правильність введених даних. Для цього потрібно виконати наступний перелік дій: «Компанія» → «Аналітика» → «Звіти» та сформувати звіт «Оборотно-сальдова відомість». У цьому звіті в допоміжний рахунок «Службовий» на початок ведення обліку повинен відповідати нульовим залишкам.
Після введення початкових залишків можна починати ведення обліку із зазначеної дати в конфігурації «BAS Малий бізнес».